«Я і Україна» Природознавство icon

«Я і Україна» Природознавство




Скачать 51.54 Kb.
Название«Я і Україна» Природознавство
Дата конвертации07.09.2013
Размер51.54 Kb.
ТипУрок



Урок

«Я і Україна»

Природознавство

(2 клас)






учитель

початкових класів

Светюха

Наталія Миколаївна



Тема: Весна в нашому куточку краси. «В гостях у берізок»


Мета: Ознайомити дітей з природними процессами, що відбуваються навесні. Навчити спостерігати весняні зміни в природі, формувати поняття "Дерева", "кущі", "трави", "органи рослини".

Розвивати уміння висловлювати свої думки, будувати міркування. Виховувати любов до природи свого краю.


^ ХІД УРОКУ


  1. Організаціонний момент


Йдемо в гості до природи

Є в ній різна дивина:

У небі – зорі, в річках – води,

В поле – квіточка ясна.

А узимку є сніжинка,

Літо – дощик принесе,

Є метелик і пташинка –

І таке цікаве все!


  1. ^ Активизация опорних знань

Учитель:

- Що ми називаємо природою? (Все, що нас оточує, крім предметів, зроблених руками людини – природа)

- На які групи поділяють прроду?

- Чим жива природа відрізняється від неживої?

- Перевіримо, як швидко і правильно ви можете відокремити предмети живої природи від неживої, предметів зроблених руками людини.


Робота в малих групах

Діти об'єднані в три групи. Кожна група одержує однаковий набір карток із зображеннями предметів живої, неживої природи і предметів, зроблених руками людини.

Завдання: Серед поданих зображень знайти за 1 хвилину предмети відповідної групи:

І група – жива природа

ІІ група – нежива природа

ІІІ група – зроблені руками людини.

Перевірка


(Коли завдання виконано правильно, групі учнів вручається сонечко).


- Яка пора року зараз (весна)

- А як називається перший місяць весни (березень)

- Як ви вважаєте, чому він саме так називається? (Відповіді дітей)

- А щоб отримати повну відповідь на це питання, необхідно зазирнути в Книгу природи.

Взимку береза ​​«спить» дуже чуйно, а навесні, як тільки пригріє сонечко, вона перша прокидається, відгукується на поклик і ласку весни, розкриває свої бруньки. Ось чому перший місяць весни в Україні називається березень.


  1. ^ Повідомлення теми та мети уроку

Учитель:

Діти, ходімо з вами в наш куточок краси. Ви завжди стежите за його чистотою, прибираєте його, а сьогодні ми тут проведемо спостереження за рослинами. Наш урок назвемо «Весна в нашому куточку краси».

У нашому куточку краси завітаємо в гості до сестричок-берізок. Подивимося, як вони прокинулися від зимового сну.


  1. ^ Вивчення нового матеріалу

Учитель:

Ось ми з вами в нашому куточку краси. Зверніть увагу на ці дерева. За якими ознаками ви змогли відрізнити ці дерева від інших? (У беріз білий стовбур)

- Подивіться уважно чи весь стовбур білий? (Не зовсім, на ньому є чорні плями)

- Проведіть по корі рукою. Яка вона? (Кора гладенька, не така, як у каштана, акації)

- Подивіться, яка ажурна крона у берізок, які трепетні гілочки. На що вони схожі? (На ручки опущені вниз)

- Якими словами ви б описали берізоньки? (Вони молоді, високі, стрункі, ніжні, тонкі, трепетні, білокорі)




Бесіда

В Україні поширені два види берези – бородавчаста і пухнаста. Наші берізки називаються бородавчастими. Оскільки кора молодих пагонів покрита дрібненькими.

- Що ж спільного мають всі дерева? (Вони мають такі органи: корінь, стовбур, листя, квітки, плоди)

- А звернули ви увагу на листочки берези? (Вони зовсім молоденькі, ще липнуть до рук, яскраво зелені, невеликі, по краях зубчасті)

- А що ще мають зараз берези? (Сережки)

Так, сережки – це зібрані дрібні квіти берези. Під час цвітіння вони виділяють багато пилку, який розноситься вітром.

- Як ви думаєте, про що шепочуть молоді берізки? (Вони радіють весняному сонечку, яке їх зігріває, радіють вітру, який їх ніжно пестує)

- Хто прилетів в гості до берізок? (Бджоли)

Бджоли, які прокинулися від зимового сну, теж люблять відвідувати берізки. Адже з їх бруньок бджоли беруть речовину для бджолиного клею – прополісу.

  • Діти, що ми подаруємо берізкам? (Прочитаємо вірші, поспіваємо пісні)


Українська народна пісня «Ой хвалилася берізонька»

Ой хвалилася та берізонька:
- На мені кора та білесенька,
На мені листя та широке,
На мені гілля та високе.
Ой обізвався зелений дубочок:
- Ой не хвалися ти, берізонько,
Не ти свою кору вибілила,
Не ти це листя широчила,
Не ти це гілля та височила.
Вибілило кору та яснеє сонце,
Широчив листя та буйний вітер,
Височив гілля та дрібен дощик.


Вірш Любові Забашти «Берізонька»

Берізонько, берізонько,
ти мавка лісова,
зелені твої кіски
вітрисько розвіва.

Стоїш ти при дорозі
у травах і кущах
і білі свої ноги
все миєш на дощах.

Прошу вас, із берези
ви соку не точіть,
ви краще їй сестричку
зелену посадіть.

Ви краще їй шпаківню
поставте на гілках,
щоб прилітав до неї
друг лісу, добрий птах!


  • Від чого застерігає нас поетеса в цьому вірші? (Щоб не брали у берези сік)


Розповідь вчителя

Часто від надлишку вологи берези «плачуть». А сік берези брати можна, коли її збираються зрубати. Не можна калічити стовбури гострими предметами, тому що від невмілого збору сік випливає і дерево гине. Якщо ж ви побачили рану на дереві, її треба замазати фарбою або глиною.


  1. ^ Практична робота

- Ось ми і поспостерігали за берізками. Подивилися, як вони прокинулися від зимового сну.

Уявіть, що вони, як живі істоти можуть говорити. Спробуйте скласти казку про побачене.


Приклад такої казки:

Сестрички-берізки



На невеликій галявині в парку жили-були білокорі сестрички-берізки. Такі молоденькі, стрункі, з тоненьким станом, схожі на дівчат. Ніжно простягають одна до одної вони свої тендітні рученьки-гілочки, про щось шепочуть. Наділи чисті білі платтячка, як на свято. Прикрасили свій одяг зеленню. Не забули і сережки. Бджілки, які прилетіли до парку, замилувалися ними «Звідки в нашому парку такі красуні?»


  1. Домашне завдання

- Діти по дорозі в школу, удома ви ще будете спостерігати і за іншими деревами. Уявіть собі, що вони, як живі істоти можуть говорити. Придумайте казки про могутній дуб, горобину, ялинку тощо.


  1. Підведення підсумків уроку

- Дивіться, діти, як весна йде, придивляйтеся до її чар, прислухайтеся до її голосу і ходи. Помічайте, як і чим прикрашає вона землю, як плекає проліски сонячним теплим промінням, легким вітерцем.



Добавить документ в свой блог или на сайт


Похожие:

«Я і Україна» Природознавство iconДовідка про стан викладання навчального курсу «Я і Україна» Згідно з річним планом школи у жовтні-листопаді 2012 року вивчався стан викладання курсу «Природознавство»
Рнд учнів з "я І україна" та аналіз результативності участі учня 4 класу у районній олімпіаді з курсу "я І україна"

«Я і Україна» Природознавство iconМетодичні рекомендації Завгородня Л. В. Текстознавство : навчально-методичний посібник / Л. В. Завгородня. Черкаси : Брама-Україна, 2009. 84 с. (4, 88 др арк.) 81 бал (додаток 2 1)
Завгородня Л. В. Текстознавство : навчально-методичний посібник / Л. В. Завгородня. – Черкаси : Брама-Україна, 2009. – 84 с. (4,...

«Я і Україна» Природознавство iconІнформація про результати проведення процедури закупівлі в одного учасника
Місцезнаходження: м. Кілія Кілійського району Одеської області, Україна, вул. Червоногвардійська, 78, 68304

«Я і Україна» Природознавство iconОбгрунтуванн я застосування процедури закупівлі в одного участника замовник: 1
Місцезнаходження: м. Кілія Кілійського району Одеської області, Україна, вул. Червоногвардійська, 78 індекс 68304

«Я і Україна» Природознавство iconОголошення про проведення відкритих торгів Замовник: Найменування: Кілійське управління водного господарства Ідентифікаційний код за єдрпоу: 01034165
Місцезнаходження: м. Кілія Кілійського району Одеської області, Україна, вул. Червоногвардійська, 78, 68304

«Я і Україна» Природознавство iconЗвіт про результати проведення процедури закупівлі в одного учасника №1 від 28. 02. 2012 р. Замовник: Найменування Кілійське управління водного господарства
Місцезнаходження м. Кілія Кілійського району Одеської області, Україна, вул. Червоногвардійська, 78, 68304

«Я і Україна» Природознавство iconІнформація про застосування процедури закупівлі в одного учасника Замовник: Найменування: Кілійське управління водного господарства Ідентифікаційний код за єдрпоу: 01034165 Місцезнаходження
Місцезнаходження: м. Кілія Кілійського району Одеської області, Україна, вул. Червоногвардійська, 78, 68304

«Я і Україна» Природознавство iconПротокол №28 від "­­­­­­24" лютого 2012 року
Заст голови комітету з конкурсних торгів Гриньова М. О. внесла на розгляд питання про здійснення закупівлі електричної енергії (код...

«Я і Україна» Природознавство iconПротокол №29 від "­­­­­­24" лютого 2012 року
Заст голови комітету з конкурсних торгів Гриньова М. О. внесла на розгляд питання про здійснення закупівлі електричної енергії (код...

«Я і Україна» Природознавство iconМетодичні вказівки по виконанню контрольної роботи з англійської мови // Методичні вказівки. Черкаси, 2002. 60 с. (2,5 др арк.)
Зражевська Н. І. Масова комунікація і культура: Лекції. – Черкаси: Брама-Україна, 2006. – 172 с. (7,2 др арк.)

Разместите кнопку на своём сайте:
Документы


База данных защищена авторским правом ©libdocs.ru 2000-2013
При копировании материала обязательно указание активной ссылки открытой для индексации.
обратиться к администрации
Документы